8پروژه بسیار جالب – بزرگترین پروژه های مهندسی در دنیا

۸پروژه بسیار جالب – بزرگترین پروژه های مهندسی در دنیا

۸پروژه بسیار جالب – بزرگترین پروژه های مهندسی در دنیا

         اگرچه پروژه های مهندسی شگفت انگیز زیادی در دنیا وجود دارد ، اما در اینجا ۸ پروژه ای که ما را برانگیخت و از نظر وسعت و اندازه حیرت انگیز هستند را معرفی میکنیم.

۱-ایستگاه فضایی بین المللی ISS

          در سال ۱۹۹۸ با همکاری کیهان نوردان روسی و فضانوردان امریکایی روی یک ایستگاه فضایی دائمی کار شروع شد.به دلیل اینکه ۱۵ کشور بر قسمتهایی از برنامه این پروژه کار کردند آنرا ایستگاه فضایی بین المللی نامیدند. هدف ISS اکتشاف فضا در یک دوره طولانی است و اینکه تحقیقات به ما اجازه دهد که انسان چگونه از عهده زندگی و کار کردن به دور از سیاره خود برخواهد آمد . این تخقیقات برای اکتشفات بعدی انسان لازم است و در اینجا از تکنولوژی و مواد جدیدی  آزمایش بعمل خواهد آمد.

        ایستگاه فضایی بین المللی بزرگترین پروژه فضایی است که تا بحال ساخته شده است و بزرگترین سیاره در مدار زمین است . این یک کاوشی است که امکان بهم پیوستن آژانسهای فضایی از ۱۶ کشور جهان را در ۴۰۰ کیلومتری مدار زمین میسر ساخته است.

international_space_station_2

international_space_station_3

international_space_station_4

international_space_station_5

international_space_station_6

 ۲- سه سد گورجس  GORGES

        سه سد گورجس از نظر دامنه آبگیر آن طولانی ترین پروژه حتی از دیوار چین هم طولانی تر مطرح شده است .با احداث سه سد ، یک مخزن بسیار بزرگ بوجود آمده بطوریکه برای حمل بار توسط کشتی های غول پیکر و برای سفرهای درون مرزی امکان پذیر میباشد. در حقیقفت سد گورجس قادر خواهد یود تقریبا” ۱۰% برق مصرفی چین را تامین کند.

three_gorges_dam_1

three_gorges_dam_2

three_gorges_dam_3

three_gorges_dam_4

three_gorges_dam_6

 

۳- حفاری بزرگ در بوستون

         یکی از پیچیده ترین پروژه های مهندسی در دنیا ، حفاری بزرگ بوستون است. بطوریکه اجزاء آن آنچنان پیچیده است که توضیح آن سخت میباشد. طرحهای زیادی در این مسیر از قبل اجرا شده و مدتهای طولانی است که خطوط لوله های گاز و آب و کابلهای فشار قوی برق و خطوط تلفن در طول مسیر حفاری وجود دارند و کارکنان در میان انبوهی از کابلها و لوله ها بایستی کارکنند.دیگر چالش موجود بر طرف کردن ترافیک اصلی شهر است و در نهایت یک چشم انداز جدیدی از پارکهایی با فضاهای سبز برای عموم مهیا خواهد شد.

 

big_dig_1

big_dig_2

big_dig_3

big_dig_4

۴- کانال دبی

           کانال دبی یک پروژه مهندسی با چشم اتندازی زیبا در بخش عمومی شهر است. آن طولانی ترین کانال ساخته دست بشر در دنیا با ۴۶٫۶ مایل طول است. این کانال برای ایجاد یک مرغزار در طول سواحل کانال و در دل کویر طراحی شده است و آب را وارد حوزه داخل شهر میکند.

dubai_canal_1

dubai_canal_2

۵- کانال پاناما

       کانال پاناما هجدهمین عجایب دنیا نامیده شده و این کانال یک خط مبادلاتی بین اقیانوس آرام و آتلانتیک ایجاد کرده است.

panama_canal_1

panama_canal_4

panama_canal_5

panama_canal_6

۶- ترن اقیانوس اطلس

          این پروژه سفر کردن از نیویورک به لندن و بلعکس را کمتر از یک ساعت میسر خواهد ساخت.مسافرت در ترن اقیانوس اطلس با سرعتی حدود ۴۰۰۰ مایل در ساعت فقط در زیر آب داخل تونل اقیانوس انجام خواهد شد.

transatlantic_railroad_1

transatlantic_railroad_2

transatlantic_railroad_3

۷- سیستم متروی نیویورک

       متروی نیویورک طولانی ترین مترو در ایالت متحده و چهارمین در جهان است.این مترو تقریبا” معادل ۶۵۰۰ خودرو در ۷۰۰ مایل عمل میکند.

new_york_subway_system_3

new_york_subway_system_4

new_york_subway_system_5

۸- شهرهای آسمانی

       مهندسین میخواهند فضاهای تجاری و مسکونی خلق کنند تا طرح آنها یک راه حل برای پیش بینی مشکل ازدحام جمعیت شود. این یک طرح آینده نگری برای ایجاد ساختمانهایی در فضا بصورت برج بر روی زمین خواهد بود.

sky_cities_2

sky_cities_3

sky_cities_4

    ۴ نظرها

  1. بسیار جاب بود بخصوص آخری ممنون

  2. بسیار جالب بود مخصوصا آخریش(شهر های آسمانی)

  3. kheili jaleb bood mamnoon
    homa

  4. بسیار عالی بود آدم دیدش نسبت به جهان اطراف وسیعتر میشه.

نظر ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *