راهنمایی

توضیح ۱ – پس از نصب برنامه ، برای راه اندازی صحیح و فعال کردن برنامه و رفع مشکلات احتمالی مراحل زیر را انجام دهید.

۱در ایو C را باز کرده و بر روی program files کلیک نمایید

۲– فایل Raya را باز نمایید

۳فایل Banasaz را باز نمایید

۴فایل Building Calc را باز نمایید

۵بر روی استوانه زرد رنگ BuildingCalc کلیک راست کرده و گزینه properties را انتخاب نمایید

۶از لیست منوها گزینه security را انتخاب کنید

۷بر روی Edit کلیک نمایید

۸بر روی گزینه system کلیک کرده سپس کلیه گزینه های Allow را فعال کنید. این کار را برای دو آیتم Administrators و users نیز انجام دهید

۹بر روی دکمه Apply و سپس بر روی ok کلیک نمایید

۱۰مراحل فوق را برای استوانه زرد رنگ BuildingCalc_log نیز انجام دهید در انتها درایو C  را ببندید و برنامه بناساز را باز نمایید.

نکاتی در خصوص برنامه بناساز

توضیح ۲-همکاران گرامی دقت داشته باشید  قبل از کار با برنامه بناساز زبان کامپیوتر بایستی بر روی English(united states)  تنظیم شده باشد در غیر اینصورت بعضی از بخشها error  خواهند داد.

در صورتیکه با زبان Persian اقدام به وارد کردن مقادیر در برنامه قیمت تمام شده کردید و سپس به قسمت محاسبه تناژ آهن آلات رجوع نمودید و به دلیل error برنامه مجبور شدید زبان برنامه را به English (united states)  تغییر بدهید  هنگام بازگشت به برنامه محاسبه قیمت تمام شده پروژه مورد نظر چون قبلا با زبان  Persian این برنامه کار شده است دیگر برنامه باز نخواهد شد مگر اینکه دوباره تنظیمات  زبان کامپیوتر به Persian  باز گردد.

توضیح ۳ –برای پرینت  از برنامه های مجاسبه شده ، ابزارهای لازم در قسمت گزارش گیری برنامه بناساز جهت تنظیمات مورد نظر موجود میباشد لذا در صورت نیاز  به ارسال برآوردهای مالی محاسبه شده از طریق ایمیل میتوانید برآورد انجام شده را در فرمت pdf  ذخیره و از این طریق ارسال نمایید.

توضیح ۴- کاربران گرامی برای استفاده راحتتر از برنامه هنگام وارد کردن مقادیر و مبالغ میتوانند از کلیدهای  tab  و space و همچنین از فلشها بجای موس استفاده نمایند.

 ۱ – کلید  tab  برای جابجایی فیلدها بصورت افقی

۲ – کلید space برای کلیک کردن چاپ و ویرایش و ذخیره مقادیر

۳ – کلید فلشهای بالا و پایین برای جابجایی در ردیفها بصورت عمودی